هایپر اسپرت هیبریدی مرسدس ای ام جی

   هایپر اسپرت هیبریدی مرسدس ای ام جی

1

پردیس خودرو: هایپر اسپرت آینده‌ مرسدس-ای‌ام‌جی بنا به گفته‌ مدیر ای‌ام‌جی آقای توبیاس موئرز قدرت حدود ۱۰۰۰ اسب بخاری خواهد داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو"، زمانی که اولین خبرها از این خودرو در چند ماه گذشته منتشر شد اعلام شد که این هایپر اسپرت هیبریدی می‌تواند قدرت 1300 اسب بخاری و وزن خالص 1300 کیلوگرمی داشته باشد. هرچند طبق گفته‌های موئرز، قدرت 1000 هزار اسب بخاری مشابه توان قوای محرکه‌ خودروی کنونی فرمول 1 بیشتر دقیق‌تر است بنابراین اخبار مربوط به قدرت بیشتر از 1200 اسب بخاری رد می‌شود.

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی

اگرچه که یک دهه‌ پیش بوگاتی ویرون قدرت 986 اسبی داشته اما به نظر می‌رسد که خودروسازان از تمرکز روی حذف وزن غیرضروری، بجای افزودن قدرت بیشتر به هایپر اسپرت‌های خود ابایی ندارند. مرسدس-ای‌ام‌جی نیز از این قاعده مستثنا نیست و از ساختار فیبر کربن مونوکوک استفاده خواهد کرد.

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی


قوای محرکه نیز باید کاملاً سبک‌وزن باشد. در مجموع این بخش به‌طور کامل از خودروی فرمول 1 مرسدس قرض گرفته خواهد شد و تنها به منظور قابلیت استفاده در جاده تغییرات اندکی روی آن صورت خواهد گرفت. طبق گفته‌های موئرز سقف تولید این خودرو بین 200 تا 300 دستگاه خواهد بود و تحویل اولین نمونه‌ها به خریداران از اواخر سال 2018 آغاز خواهد شد.

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی

هایپر اسپرت مرسدس ای ام جی

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودروی ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/09/01-16:42:01 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 14 بار
برچسب :
مرسدس ای ام جی هیبریدی

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *عضويت در خبرنامه