كميسيون اروپا با خريد سهام ميتسوبيشي توسط نيسان موافقت كرد

  كميسيون اروپا با خريد سهام ميتسوبيشي توسط نيسان موافقت كرد

1

پردیس خودرو: کمیسیون اروپا با خرید سهام شرکت خودروسازی میتسوبیشی توسط نیسان موافقت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو"،   در پی رسوایی شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن در زمینه آلایندگی ارزش سهام این خودروساز در ماههای به شکل قابل توجهی کاهش یافت ولی نیسان با خرید 34 درصد سهام میتسوبیشی، این شرکت را از ورشکستگی نجات داد.

به لحاظ فنی، نیسان با این خرید در واقع سهام غالب این شرکت و تصمیمات مدیریتی آن را در اختیار گرفت. سهام اکثریتی که نیسان در میتسوبیشی در اختیار گرفت مشابه سهامی است که در دهه 2000 از دایملر خرید، با این تفاوت که این بار این امید وجود دارد که این اتحاد همانند اتحاد با دایملر پس از 69 ماه به پایان نرسد.  

نیسان در ماه می با خریدی به ارزش 237 میلیارد ین(2.2 میلیارد دلار) 34 درصد سهام میتسوبیشی را در اختیار گرفت. اکنون با گذشت پنج ماه از امضای این قرارداد، کمیسیون اروپا نیز با این اقدام نیسان موافقت کرده است. دخالت این نهاد اجرایی اتحادیه اروپا در این موضوع به این دلیل است که خود شرکت نیسان توسط شرکت رنو فرانسه کنترل می‌شود.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که به این نتیجه رسیده که خرید سهام میتسوبیشی توسط نیسان هیچ نگرانی از حیث رقابت پذیری ایجاد نمی‌کند زیرا اشتراکات بین فعالیت‌های این دو شرکت محدود و پس از این ادغام نیز، تعدادی از بازیگران بزرگ در بازار خودرو همچنان فعال خواهند ماند. 

کمیسیون اروپا همچنین افزود: این معامله تحت یک روال عادی انجام شده است. در پایان نیسان با خرید سهام غالب در میتسوبیشی اقدام هوشمندانه ای انجام داده است. زیرا نه تنها به فناوریهای این شرکت دسترسی پیدا میکند بلکه این خودروساز همچنین میتواند به بازارهایی که میتسوبیشی در آنها حضور داشت، دسترسی پیدا کند.


 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/07/19-08:14:29 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 8 بار
برچسب :
کمیسیون اروپا میتسوبیشی نیسان

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *عضويت در خبرنامه