افزایش قیمت خودورهای مدل 96

  افزایش قیمت خودورهای مدل 96

1

در روزهای قبل خبری از مسئولان خودرویی منتشر شده بود که با ورود خودروهای مدل 96 قیمت مدل 95 کاهش می یابد. اما این اتفاق صورت نگرفت و در عوض قیمت خودروهای مدل 96افزلیش یافت.

 

به گزارش پاریگاه خبری "پردیس خودرو" با عرضه خودروهای مدل ۹۶ از سوی ایران‌‌ خودرو، این خودروها در بازار با اختلاف قیمت حدود ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به مدل‌های ۹۵ خرید و فروش می‌شوند.

در مقابل، محصولات سایپا همچنان با مدل ۹۵ عرضه می‌شوند و افزایش قیمتی در مورد محصولات این شرکت اتفاق نیفتاده است.

در این شرایط، بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت پژو ۴۰۵ مدل GLX در بازار برای مدل ۹۶ حدود ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، این در حالی است که قیمت این خودرو با مدل ۹۵ در اوایل هفته‌ای که گذشت به ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده بود.

همچنین در مورد پژو ۴۰۵ مدل SLX باید به قیمت ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی این خودرو با مدل ۹۶ اشاره کنیم. قیمت این خودرو در اوایل هفته‌آی که گذشت با مدل ۹۵ تا ۳۳ میلیون تومان نیز بالا رفته بود.

در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۶ نیز با قیمت ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود که ۵۰۰ هزار تومان بالاتر از قیمت مدل ۹۵ این خودرو است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ هم در مدل ۹۶ با قیمت ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. این در حالی است که قیمت مدل ۹۵ این خودرو در بازار حدود ۳۸ میلیون تومان است.

در مورد پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V8 مدل ۹۶ نیز باید به قیمت ۳۹ میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم. قیمت مدل ۹۵ این خودرو در اوایل هفته‌ای که گذشت تا ۳۹٫۵ میلیون تومان نیز بالا رفته بود.

وضعیت بازار خودرو نشان می‌دهد، قیمت تندر ۹۰ دنده اتوماتیک مدل ۹۶ در بازار ۴۸٫۵ میلیون تومان است که ۵۰۰ هزار تومان بالاتر از قیمت مدل ۹۵ این خودرو در بازار است.

در مورد دنا هم باید به قیمت ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی این خودرو با مدل ۹۶ در بازار اشاره کنیم که ۵۰۰ هزار تومان بالاتر از مدل ۹۵ آن است.

در خصوص سمند مدل LX نیز باید بگوییم که این خودرو با مدل ۹۶ به قیمت ۳۳ میلیون تومان و با مدل ۹۵ به قیمت ۳۲٫۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

قیمت رانا هم در بازار ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، البته هنوز مدل ۹۶ این خودرو  عرضه نشده است.

در بررسی بازار محصولات سایپا نیز باید بگوییم که همچنان محصولات این شرکت با مدل ۹۵ عرضه می‌شوند و به همین دلیل، اختلاف قیمتی در این مورد اتفاق نیفتاده است.

بر همین اساس سایپا ۱۳۱ مدل SE بدون تغییر قیمت همچنان ۲۱ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود و سایپا ۱۱۱ مدل SE در بازار به قیمت ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا مدل SX نیز بدون تغییر قیمت، در بازار ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در مورد ساندرو نیز باید به کاهش قیمت ۸۰۰ هزار تومانی این خودرو نسبت به روزهای ابتدایی هفته اشاره کنیم، به طوری که در حال حاضر این خودرو با رنگ سفید ۵۳٫۵ میلیون تومان و با رنگ مشکی ۵۳ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت سراتو دنده اتوماتیک نیز در بازار ۸۷٫۵ میلیون تومان است که از قیمت کارخانه پایین‌تر است.

در مورد بازار خودروهای خارجی نیز باید به ثابت بودن قیمت‌ها طی روزهای اخیر اشاره کنیم.

سعید مؤتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌‌داران خودرو در این مورد به فارس می‌گوید: طی روزهای اخیر شاهد بسته شدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو بودیم که بحث‌هایی را در بازار خودرو به همراه داشت، اما این موضوع بر قیمت خارجی‌ها تأثیری نداشت و اگر ثبت سفارش خودروهای وارداتی به موقع انجام شود، اتفاقی در مورد قیمت خودروهای خارجی در بازار نخواهد افتاد.

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/10/18-10:53:15 | منبع : فارس | بازدید : 177 بار
برچسب :
قيمت خودروهاي مدل 96 قيمت خودروهاي مدل 95

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *عضويت در خبرنامه