هیوندای سوناتا ، از نوع هیبریدی!


صفحه اصلي   مجله ماشین

  هیوندای سوناتا ، از نوع هیبریدی!

هیوندای سوناتا  هیبریدی

هیوندای سوناتا هیبریدی

تحريريه پرديس خودرو :در هیاهو و شلوغی بازار 200 میلیونی ها ، هیوندای با یک نسخه ی متفاوت از خودروی محبوب خود خودنمایی می کند . این کلاس که حضور آن در کشور به سال های دوری بازنمی گردد ، با توجه به وضعیت جدیدی که بر اقتصاد کنونی حاکم شده است ، می تواند موفقیت های چشمگیری را از آن خود کند . هیوندای سوناتا که با در اختیار داشتن المان هایی چون طراحی جذاب ، امکانات متنوع و ایمنی تضمین کننده ، سرمایه ی زیادی را به سمت کمپانی خود هدایت کرد ، این بار با پسوند هیبرید آماده ی عرضه به ایران می باشد . با در نظر گرفتن قیمتی در بازه ی 175 الی 190 میلیون تومان برای این نسخه ، و وجود 3 تریم GL و GLS و GLS plus ، باید منتظر عکس العمل ها بود .

 

نمای جلو هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای جلو هیوندای سوناتا هیبریدی

در نمونه ی GL که به عنوان مدل پایه شناخته می شود ، از یک پیشرانه ی 2.4 لیتری DOHC L4 کمک گرفته شده است که به تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت مجهز می باشد . با در نظر داشتن دو حالت نرمال و اکو ، یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به همراه تعویض دنده دستی بر روی این خودرو اعمال شده است . ایمنی سرنشینان در سوناتا بوسیله ی 7 کیسه هوای ایمنی که در انواع مختلف برای زانو ، سر ، فضای مقابل و جانبی سرنشینان تعبیه شده ، تضمین می شود .  به منظور افزایش عملکرد در رانندگی ، هیوندای از اعمال سیستم هایی چون کنترل پایداری الکترونیکی ، کنترل کشش ، ترمز ضد قفل ، توزیع نیروی الکتریکی ترمز و ترمز کمکی دریغ نکرده است .

 

نمای جانبی هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای جانبی هیوندای سوناتا هیبریدی

با در نظر داشتن چنین مجموعه ای ، مصرف سوخت سوناتا در شهر 9.4 لیتر ، در بزرگراه 6.5 لیتر و در سیکل ترکیبی 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر محاسبه شده است . علاوه بر گارانتی 5 ساله یا 150 هزار کیلومتری که برای خود خودرو ارائه می شود ، مجموعه ی هیبریدی آن نیز شامل یک گارانتی 7 ساله یا 150 هزار کیلومتری  می شود . با ضمانت طولانی مدتی که هیوندای به مشتریان خود عرضه می دارد ، می توان اطمینان حاصل کرد که خاصیت هیبریدی بودن سوناتا در سال هایی که زیر پای شماست ، کم نمی آورد . به منظور افزایش عملکرد مجموعه فنی خودرو از تایرهای 16 اینچی آلومینیومی بهره گرفته شده است که با انتخاب نسخه ی GLS plus ، این اندازه به 17 اینچ ارتقا می یابد .

 

نمای داخلی هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای داخلی هیوندای سوناتا هیبریدی

هیوندای ظاهر تهاجمی و گیرای سوناتا را در این نسخه حفظ کرده است . چراغ های جلو با خطی که امتداد آن بر روی بدنه کشیده شده است ، به سمت پایین متمایل شده اند . اکثر شکست های بدنه بر روی این چشمان نافذ متمرکز شده و قابی عمیق فضای اطراف آنها را در بر گرفته است . استفاده از نوارهای کرومی براق بر روی سپر و نمای جانبی خودرو ، به جذابیت ظاهری آن تا حد زیادی افزوده است . درون کابین نیز از یک طراحی معقول و متناسب با بدنه بهره برده که امکانات متنوع و زیادی را از طریق کلیدهای اعمال شده بر روی داشبورد و صفحه نمایش 5 اینچی خود پوشش می دهد . این نوارهای براق درون خودرو نیز به چشم می خورند که فضای داخل را از حالت یکنواختی خارج می کنند .

 

نمای جانبی هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای جانبی هیوندای سوناتا هیبریدی

از مزایای امکاناتی که بر روی این مدل تعبیه شده ، می توان به سیستم هایی اشاره کرد که غالبا به صورت اتوماتیک و برقی عمل می کنند ؛ که شیشه بالابر های عقب و جلو ، تنظیم صندلی های جلو در 6 جهت با قابلیت تغییر ارتفاع ، سیستم ورود و خروج بدون کلید ، تنظیم آینه های جانبی و چراغ های جلو نیز در این گروه دسته بندی می شوند . در این تیپ ، صندلی ها از پوشش پارچه ای و سیستم گرمکن بهره برده اند که با انتخاب نسخه ی GLS ، صندلی های عقب نیز به سیستم گرمکن مجهز شده و در نسخه ی GLS plus که به عنوان مدل فول آپشن به ایران عرضه خواهد شد ، از روکش های چرمی برای تمام صندلی ها استفاده شده است . صندلی های عقب نیز در حالت استاندارد به صورت 60:40 تا می شوند .

 

نمای کناری هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای کناری هیوندای سوناتا هیبریدی

از جمله امکاناتی که بر روی نسخه ی استاندارد این خودرو اعمال شده است می توان سیستم کروز کنترل ، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان ، سیستم صوتی به همراه 6 بلندگو و با قابلیت اتصال USB و iPod ، دروبین عقب ، سیستم تهویه هوای مطبوعی و فرمان تلسکوپی را نام برد . این تجهیزات در نسخه ی GLS ارتقا یافته و امکاناتی چون فرمان پوشیده از چرم به همراه گرمکن ، سنسور نقاط کور ، هشدار دهنده ترافیک ، سنسور های جانبی ، سانروف برقی ، تنظیم صندلی راننده در 8 جهت و سنسور پارک دنده عقب را در اختیار شما قرار می دهد . برتری مدل GLS plus نسبت به دو تیپ ذکر شده ، تنها روکش های چرمی صندلی ها و تایرهای 17 اینچی آن است که پیش از این نیز به آنها اشاره شد .

 

نمای جانبی هیوندای سوناتا  هیبریدی

نمای جانبی هیوندای سوناتا هیبریدی

با توجه به امکانات متنوع و مجموعه ی هیبریدی این خودرو ، قیمتی به ارزش 175 الی 190 میلیون تومان برای 3 نسخه ی آن در نظر گرفته شده است .

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/07/20-22:39:01 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 52 بار
برچسب :
هیوندای هیوندای سوناتا هیوندای سوناتا هیبریدی

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه