قهرمانی لوئیس همیلتون در فرمول 1 مکزیک


صفحه اصلي   مجله ماشین

  قهرمانی لوئیس همیلتون در فرمول 1 مکزیک

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

تحريريه پرديس خودرو :تب و تاب مسابقات فرمول 1 این فصل در نهایت هیجان در حال پی گیریست چرا که  همیلتون و رزنبرگ در تلاش برای قهرمانی دوشادوش همدیگر در حال رقابت هستند.مسابقه فرمول 1 مکزیکی در حال آغاز شد که لوئیس همیلتون در پی کسب حداکثر امتیاز از این مرحله بود تا بتواند فاصله امتیاز خود با رزنبرگ را کمتر کند.همیلتون که با این انگیزه وارد مسابقه شده بود توانست با یک اتفاق ساده در مکان اول قرار گیرد و تا انتهای مسابقه و بدون مزاحم خاصی توانست نفر اولی باشد که از خط پایان عبور می کند.

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

در شروع مسابقه قفل شدن یکی از چرخهای همیلتون سبب شد  که وی برای لحظه ای از پیست خارج شود و برای بازگشت مجبور به بریدن پیچ شد. همین بریدن پیچ راه را برای رزنبرگ بست تا وی نتوانتد از همیلتون سبقت بگیرد .البته رزنبرگ امیدوار بود که این بریدن پیچ برای همیلتون پنالتی را در بر داشته باشد که با بازبینی داروان در انتهای مسابقه این اتفاق نیافتاد و لویس همیلتون قهرمان این فرمول 1 مکزیک گردید و بدنبال او هم رزنبرگ توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد.

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

این مسابقه تا دورهای پایانی به آرامی دنبال می شد که ناگهان سپاستین فتل در یک لحظه مناسب و در یک پیچ اقدام به سبقت از ورشتاپن راننده تیم رد بول نمود .اما ورشتاپن که حاضر به تسلیم شدن نبود از پیست خارج و با بریدن پیچ مانند همیلتون مانع از سبقت فتل گردید . فتل هم مانند رزنبرگ منتظر اعلام پنالتی از سوی داوران بود که اعلام شد بررسی این صحنه در پایان مسابقه اعلام می شود.

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

فتل که حالا جایگاه سوم را از دست داده بود دنیل ریکاردو از تیم فراری را در تعقیب خود می دید.  در یکی از صحنه های فتل کنترل مایشن خود را از دست داد و با خودروی ریکاردو برخورد کرد.این برخودر باعث شد که فتل بعد از ورشتاپن چهارمین راننده ای باشد که از خط پایان عبور می کند و پشت سر او هم ریکاردو نا امید مکان پنج مسابقه را به خود اختصاص داد.اما این پایان کار نبود چرا که  ورشتاپن بدلیل بریدن پیچ 5 پنالتی دریافت کرد و به مکان چهارم سقوط کرد. سپاستین فتل که حالا مکان سوم را از آن خود می دید خوشحال شده بود اما داوارن بدلیل برخورد فتل با ریکاردو ،فتل را 10 ثانیه جریمه کردند .از همین رو فتل که تا دقایقی قبل در مکان سوم قرار داشت ناگهان به رتبه پنجم سقوط کرد و ریکاردو که پنجمین نفری بود که از خط پایان عبور کرده بود توانست به لطف خطاهای رقبا مکان سوم را از آن خود کند.رزنبرگ هم امیدوار بود که داوران برای همیلتون جریمه در نظر بگیرند که داوارن به این مضوع اعتقادی نداشتند.

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

اتفاقات افتاده  دروهای پایانی در انتها مسابقه حاشیه هایی هم به همراه داشت.دنیل ریکاردو بعد از اعلام نتایج با الفاظ رکیک به رقبای خود حمله کرد.از هیمن رو ورشتاپن هم به او تذکر داد برای یاد گرفتن ادب ،فتل باید مجددا به مدرسه برگردد .فتل هم در مصاحبه ای و در پاسخ، ورشاتپن را یک بچه خواند.همچنین از دیگر حاشیه های این رخداد ها می توان به اعتراض ورشتاپن به اعلام پنالتی علیه خود اشاره کرد چرا که او متعقد بود صحنه بردین پیچ توسط او  و همیلتون دقیقا مشابه هم بود و اگر همیلتون جریمه نشد او هم نباید جریمه می شد.

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

مسابقات فرمول 1 مکزیک 2016

در انتها این مسابقه و با قهرمانی همیلتون باعث شد که فاصله امتیاز او با هم تمیش به 19 امتیاز کاهش یابد و امیدوار باشد که رزنبرگ نتواند در مسابقات آتی امتیازی را کسب کند.اما این کار بسیار سختی خواهد بود چرا که در صورت یک مقام دومی در دو مرحله باقی مانده در برزیل وامارات از سوی رزنبرگ باعث قهرمانی او خواهد شد و همیلتون باید به مقام دومی خود بسنده کند.

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/08/10-12:49:37 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 20 بار
برچسب :
لوئيس هميلتون فرمول 1 فرمول يك رزنبرگ

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه