نگاهی به 10 خودوی برتر تیونیگ شده در نمایشگاه SEMA


صفحه اصلي   مجله ماشین

  نگاهی به 10 خودوی برتر تیونیگ شده در نمایشگاه SEMA

تحريريه پرديس خودرو :امروزه نمایشگاه خودرویی مختلفی در جهان برگزار می شود  اما نمایشگاه سما از جذابیت های خاصی برخودار خواهد بوده چرا که SEMA  محل نمایش تخصصی ترین خودروهای تیونیگ شده و محصولات جانبی خودرو می باشد که در جهان برگزار می گردد.این نمایشگاه در سال 1963 در لاس وگاس آمریکا بنا نهاده شده است.واژه SEMA مخفف Specialty Equipment Market Association به معنی تقریبی "تجمع شرکت های تولید کننده تجهیزات می باشد.

نمایشگاه SEMA 2016  در محل دائمی این نمایشگاه واقع درلاس وگاس در جریان می باشد که تمامی برندهای مختلف جهان ، آخرین دستاورد های خود در خصوص زمینه تیونیگ خودرو به نمایش گذاشته اند.از همین رو قصد برترین محصولات رونمایی شده در این نمایشگاه را به صورت مختصر به شما معرفی کنیم.

1-فوردF150 رپتور

پرديس خودرو

فورد قصد دارد برای شرکت در مسابقات رالی باخا 1000 که به مسافت 800 کیلومتر در مناطق صعب العبور برگزار می گردد نسخه فورد 150 رپتور مدل 2107 را با تغیرات عمده آماده نماید.فورد برای آماده کردن این خودرو برای این مسابقات تغییرات نظیر اضافه کردن صندلی های مسابقه ای ،لوله کشی بدنه خودرو به منظور ایمنی ،استفاده از کیت های بدنه ،یک سری کامل پرژکتور نصب شده بر روی گارد جلو و استفاده از رینگ و لاستیک BFGoodrich K02را در نظر گرفته است.

پرديس خودرو

پیشرانه این غول بیابانی موتور 3.8 لیتری V6  اکو بوست بوده که قادر به تولید نهایت قدرت 450 اسب بخار و بیشنه گشتاور 691 نیوتن بر متر می باشد. فورد 150 رپتور ویژه باخا 100 بصورت چهار چرخ متحرک بوده و از یگ جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک بهره می برد.

پرديس خودرو

2-شورولت  Chevelle Slammer

پرديس خودرو

شورولت با ایحا کردن یکی اسطورهای سایق خود چچا به سما گذاشته است. شورولت تصمیم گرفته است که نسخه اصلی Chevelle 1969  را با تغییرات فروان و با استفاده از تکنولوزی روز این شرکت بروز رسانی کند. حاصل تلاش شورولت خودروی است که در تصاویر مشاهد می کنید.پیشرانه این خودرو از موتور تزریق مستقیم LT376/535  شورولت کوروت به عاریت گرفته شده که قابلیت تولید 535 اسب بخار را دارد.همچنین سیستم انتقال قدرت این خودرو جعبه دنده 4 سرعته LT376/535  بوده که از آخرین تکنولوژی های شورولت می باشد. این جعبه دنده قادر خواهد بود که گشتاور 881 نیوتن متر را به چرخها منتقل کند.

پرديس خودرو

3-دوج چلنجر Shakedown

پرديس خودرو

کمپانی فیات کرایسلر صحب برندهای مختلفی از قبیل دوج و جیب می باشد. این شرکت هم مانند شورولت تصمیم به بازسازی یکی از اسطورهای جهانی خود یعنی دوج چلنجر نموده و آن را برای حضور در نمایشگاه سما نتخاب کرده است.در زیر درب موتور این خودرو یک موتور 8 سیلندر با بیشنه قدرت 485 اسب بخار نهفته است .قدرت این موتور توسط جعبه دنده دستی 6 سرعته دوج وایپر قدرت را به چرخهای عقب منتقل می کند.دوج در ظاهر این خودرو تغییری را ایجاد نکرده است و به منظور تهاجنی تر شدن این خودرو از زینگ و لاستیک 20 اینچ در عقب و 18 اینچ در جلو استفاده کرده است.

پرديس خودرو

پرديس خودرو

4

4-جیپ CJ66

پرديس خودرو

کرایسلر که با دستی پر به این نمایشگاه آمده است محوصل دیگری را با نام CJ66 رونمایی کرد. این جیب در حقیقت ترکیبی از سه جیپ قدیمی CJ،رنگلر TH و رنگلر  JK  بوده که بار نگی مس و مشکی به سما آمده است.لاستیک های 35 اینچی به همراه رینگ ها 17 اینچی مشخص می کند که این خودرو فقط مخصوص جاده های صعب العبور طراحی شده است.

پرديس خودرو

5-دوج دورانگو

پرديس خودرو

از دیگر محصولات دوج در این نمایشگاه می توان به دوج دوراتگو اشاره کرد. این خودر به رنگ آبی اطلس و با موتور قدرتمند 6.4 لیتری V8 اما با بسته خاننواده پسند پا به این نمابشگاه گذاشته است.تمامی صندلیها این خودرو با صندلیها دوج وایپر تعویض شده با این تفاوت که صندلهیا عقب به بست صندلی کودک مجهز شده است !!!

پرديس خودرو

6-شورولت سیلورادو

پرديس خودرو

شورولت دو نسخه از وانت پیکاپ سیلواردو را مخصوص زمستان گردی و بیابانگردی آماده کرده است .این دو نسخه که بنامHigh Disert و آلاسکان نام گذاری شده است در بسیاری موراد از مشخصات یکسانی بهره می برند. از ویژیگهای جالب این خودرو میتوان به قسمت بار آن اشاره کرد که درای کی درب بالایی می باشد که در هنگام بسته بود کاملا ضد آب و گرد و خاک می گردد. همچنین این خودرو از یک سیستم جدید مغانطیسی تعلیق بهره می برد که این سیستم تعلق وضعیت خود را بوسیسله سنسور های که دارد در کمتر 5 میلی ثانیه با وضعیت جاده مطابقت می دهد.نسخه بیابانی این خودرو  به یک موتور 6.2 لیتری V8 با نهایت قدرت 420 اسب بخار و گشتاور 623 نیوتن بر متر مجهز می باشد.

 

شورولت برای نسخه الاسکان موتوری متفاوت در نظر گرفته است .پیشرانه این نسخه یک موتور قدرتمند 6.6 توربو دیزل با بیشنه قدرت 445 اسب بخار و گشتاور وحشتناک 1234 نیوتن بر متر را تولید می کند.

پرديس خودرو

7-کامارو Turbo AutoX

پرديس خودرو

تجربه لذت بر بردن از کاماور با موتور 8 و 6 سیلندر در گذشته زبان زد خاص و عام بود .اما این شرکت مانند تمامی خودروسازان جهان روی به تولید خودروهایی با موتور های کم حجم اما پرقدرت روی آورده اند. از هیمن رو محصول جدید این خودروکه شامل نسل ششم کاماور می گردد به یک موتور 4 سیلندر خطی مجهز می باشد. اما همه امیدوار بودند که کامارو برای حضور در نمایشگاه SEMA با یک موتور قدرتمند 6 و یا هشت سیلندر بیاید. ولی کامارو با اوردن نسخه Turbo AutoX نشان داده که بیشتر تمرکز خود را بروی هندلینگ بسیار بهتر این خودرو گذاشته است.

پرديس خودرو

شورولت با تغییرات اساسی در سیستم تعلیق این خودرو باعث گریدع است که هندلینگ این کاماور طرد رنک فوقالعادع گردد.این خودرو با همان موتور استاندارد 2.0 لیتری جهارسیلندر در کنار یک جعبه دنده 6 سرعته دستی ارائه می گردد.

 

8-هیوندای توسان Sport Night

پرديس خودرو

 در میان انبوه وسادل نقیله حاضر شده در این نمایشگاه هیوندای با ارائه نسخه ویژه توسان Sport Nightنشان داده که در این نمایشگاه محصولی وجود دارد که دوستاران خودروهای تینونیگ شده بتوانند واقعا آن را بخرند.مهم ترین تغییرات انجام گرفته در قطعات بیرونی خودرو می توان به استفاده از رینگ و لاستیک سیاه رنگ با در پوش قرمز رنگ ،استفاده از سقف پانورما تیره رنگ تر و استفاده از قاب سیاه برای آینه های جانبی اشاره کرد.برای کابین این خودرو رنگ های آبی اطلسی ،خاکستری ،سفید و سیاهر قابل سفارش می باشد.

پرديس خودرو

این نسخه ویژه توسان محهز به یک موتور جهار سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژر دار با حداکثر قدرت 175 اسب بخار و بیشنه گشتاور 264 نیوتن بر متر خواهد بود که بنا به سفارش مشتری قدرت این موتور توسط یک گیربکس 7 سرعته کلاچ دوبل یا به چرخهای جلو منتقل می گردد و یا بصورت چهار چرخ متحرک .

پرديس خودرو

9-تویوتا لند کروز سرعت بالا

پرديس خودرو

وقتی صحبت از خودروسازان بزرگی نظیر تویوتا می شود ،سما می تواند نشان دهنده دیوانه ترین تیونینگ ها باشد. امسال تویوتا با 30 مدل مختلف پا به این نمایشگاه گذاشت که بعضی از آنها بازاسازی اسطورهای قدیمی این شرکت بودند و بعضی ها هم آخرین محصولات این شرکت را به نمایش می گذاشتند.

پرديس خودرو

وقتی صحیت از لندرکروز می گردد شما دیگر به سرعت فکر نمی کنید پرا که واقعا فکر کردن به رانندگی با سرعت 200 کیلومتر در ساعت دیوانه کننده ووحتی وحشتناک است .چرا که وقتی با سرعت 80 مایل در حال رانندگی با این شاسی بلند تویوتا هستیم به سختی می توانیم خودرو را کنترل بکنیم.اما تویتا با اضافه کردن دو عدد توربو شارژر به موتور 5.7 لیتری V8 این تفکر ترسناک را عملی کرده است.

10-فورد موستانگ GT4

پرديس خودرو

فورد برای کسانی که علاقه دارند برای اولین بار وارد مسایقات سرعت شوند یک محصول آماده را در نمایشگاه SEAM با خود آورده است.این نسخه ویژه فورد موستانگ علاوه بر ارائه یک کیت بدنه عالی به همراه لاستیک های ورزشی پیرلی ،موتور 5.2 لیتری V8 فورد شبلی را برای قدرت بیشتر به همراه خود آورده است.همجنین این شرکت جهت بهبود بهتر هندلینگ خودرو بسیاری از قطعات سیستم تعلیق خودرو را تغییر داده است.

 

پرديس خودرو

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/08/12-09:20:39 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 44 بار
برچسب :
نمايشگاه SEMA 2016و تيونينگ

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه