5 دلیل برای اینکه چری آریزو 5 بخریم


صفحه اصلي   مجله ماشین

  5 دلیل برای اینکه چری آریزو 5 بخریم

تحريريه پرديس خودرو :شرکت مدیران خودرو مدتی است که  آریزو 5 را به لیست محصولات خود افزوده است. این خودروی چینی که از سری محصولات کمپانی چری چین بوده که توسط مدیران خودرو اما با همان برند چری و نه برند ام وی ام در بازار ایران عرضه شده است.آریزو 5 در کارشناسی ها انجام شده ازضعف های مختلف وعمده رنج می برد که فروش این خودرو را علی رغم داشتن موارد مثبت دچار مشکل کرده است. اگر در بین مقالات موجود در خصوص بررسی چری آریزو 5 گشتی زده باشید حتما با خیل عظیم نظرات منفی کارشناسانمواجه شده اید.اما اگر قصد خرید این خودرو را دارید نگران نباشید چرا که چری آریزو 5 دارای نکات مثبت و به عبارت دیگر دلایل قانع کننده ای برای خرید آن خواهد بود.

ما در این مقاله قصد داریم با معرفی نقاط مثبت این خودرو ،کسانی را که عزم خود را برای خرید آریزو 5 جزم کرده اند ،کمی امیدوار کنیم.از همین رو 5 دلیل برای اینکه چری آریزو 5 را در لیست خرید خود قرار دهیم را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

تاریخچه

 چری آریزو 5

چری آریزو 5

آریزو 5 در نوامبر  2015 و در نمایشگاه گوانگژو بصورت رسمی معرفی گردید و در سال 2016 راونه بازارهایی همچمون ایران و شیلی گردید.این خودرو از نظر ابعادی بین آریزو 3 و آریزو 7 قرار دارد و بعنوان یک سدان شهری معرفی شده است.

1-طراحی فوق العاده زیبا و جوان پسند

 چری آریزو 5

چری آریزو 5

شاید با دیدن کلمه فوق العاده در عنوان این قسمت فکر کنید که کمی ما اغراق کرده ایم. اما اگر شما به محصولات داخلی و حتی رقبای چینی آریزو 5 نگاهی بیاندازید مطمئنا با ما هم عقیده خواهید شد. چری سعی کرده است که با استفاده از زبان طراحی جدید خود حس اسپرت بودن را در این خودرو القا کند. نمای جلوی خودرو با برخوداری از چراغهای زاویه دار و داشتن جلو پنجره مشبک، بسیار تهاجمی و جسور نشان می دهد  .در نمای عقب خودرو هم شاهد چراغهای زیبا هسیتم که در کنار اجزای دیگر ترکیب کاملا مناسبی را فراهم آورده اند.

نمای عقب چری آریزو 5

نمای عقب چری آریزو 5

هیوندای النترا هاچ بک

هیوندای النترا هاچ بک

البته نباید از این نکته بگذریم که چراغهای عقب آریزو 5 به شدت شبیه به هیوندای النترای هاچ بک طراحی شده است. اگر شما عاشق طراحی خودروهایی کره ای نظیر هیوندای هستید و در مقابل بودجه خرید شما کفاف آن را نمی دهد چری آریزو 5 بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

 

[بهتر است بخوانید:مقایسه آریزو 5 با جک j5 :چینی کهنه کار یا نو رسیده زیبا]

 

 

2-طراحی اسپرت کابین

کابین چری آریزو 5

کابین چری آریزو 5

اگر به چند سال پیش برگردیم و محصولات چینی ها و علی الخصوص چری را بررسی کنیم به یاد کابین های سرد ، بی روح و بی کیفیت  آنها خواهیم افتاد. اما صنعت خودروی چین از سرعت روز افزون چشمگیری برخودار می باشد و کمپاین چری هم از این قاعده مستثنی نبوده است.اوج هنر نمایی این کمپانی در طراحی کابین را می توانیم در چری آریزو 5 مشاهده کنیم.استفاده از المان های زیبا و در عین حال جوان پسند در کنار بالا رفتن کیفیت داخلی متریال مصرفی باعث گردیده که با نشستن در کابین آریزو 5 عاشق آن شوید.

پشت آمپر چری آریزو 5

پشت آمپر چری آریزو 5

پشت آمپر  دیجیتالی و چند ظلعی این خوردو کاملا فانتزی و زیبا طراحی شده است.در پایان باید اضافه کنیم که طراحی کابین آریزو 5 کاملا تحت تاثیر محصولات هیوندای اتفاق افتاده است.

 

[بهتر است بخوانید:مشخصات فنی و معرفی چری آریزو 5 ، در رقابت با 70 میلیونی ها !]

 

3-تجهیزات ایمنی کامل

تجهیزات چری آریزو 5

تجهیزات چری آریزو 5

چری آریزو 5 در بین رقبای هم قیمت خود نظیر جک j5 و غیره در نمونه فول آپشن خود دارای بیشترین تجهیزات ایمنی خواهد بود. این خودرو در فول ترین مدل خود از شش کیسه هوا ،سیستم پایدار الکترونیکی ( EPS ) ، سیستم جلوگیری از حرکت به عقب در سراشیبی ها  و چند سیستم کمکی ترمز بهره می برد.همچنین در بدنه آریزو 5 از لوله های محافط برای محافظت از سرنشیان استفاده شده است .

بدنه ایمن چری آریزو 5

بدنه ایمن چری آریزو 5

این کمپانی ادعا می کند که آریزو 5 توانسته پنچ ستاره ایمنی را از تست تصادف موسسه ایمنی چین دریافت کند.از همین رو اگر ایمنی خودرو جزو موارد موجود در چک لیست خرید شما می باشد به خرید این خودروبطور جدی فکر کنید.

4-هندلینگ مناسب

 چری آریزو 5

چری آریزو 5

این سدان سایز متوسط چینی  از نظر هندلینگ ،فرمان پذیری و کیفیت سواری عملکرد مناسب از خود نشان داده است.آریزو 5 در جاده های زبر  وناهموار راحتی  بیشتری را برای سرنشنان نسبت به رقبا به ارمغان خواهد آورد.همچنین فرمان پذیری این خودرو در جاده های پر پیچ خم کاملا مناسب عمل می کند بطوریکه مقداری از کم فرمانی ها توسط سیستم EPS این خودرو مهار می شود.

5-مدت زمان بالای گارنتی خودرو

مشخصات چری آریزو 5

مشخصات چری آریزو 5

چری آیزو 5 توسط مدیران خودرو با 5 سال یا 150 هزار کیلومتر گارنتی عرضه می گردد که تقریبا در هیچکدام از محصولات هم قیمت این خودرو در ایران شاهد آن نیستیم.مدت زیاد گارانتی این خودرو نشان از کیفیت بالای تولید آریزو 5 دارد و خیال  خریدران را از هزینه جانبی  راحت خواهد کرد علی الخصوص که خودروهای چینی در ایران به محصولات با خرج بالا و خرابی های زیاد مشهور هستند. این چینی تازه وارد برای کسانی که علاقه ای به  خرید و فروش زیاد خودرو علاقه ندارند و با یک خودرو سالها سر می کنند کاملا گزینه معقولی خواهد بود.

 

چری آریزو 5

چری آریزو 5

در پایان این نوشتار باید اشاره کنیم که آریزو 5 برای رانندگی های شهری و آرام کاملا گزینه خوبی می باشد اما اگر شما خیلی اهل مسافرت به جاده های کوهستانی هستید و از زمره کسانی می باشد  که  دوستدار خودروهای پرشتاب و قدرت بالا هستند به سراغ دیگر گزینه یتان بروید.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/10/03-18:15:13 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 138 بار
برچسب :
چري آريزو 5 مزايايي آريزو 5 خريد آريزو 5 مديران خودرو

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه