کیا کادنزا 2017: بررسی اولین سواری


صفحه اصلي   مجله ماشین

  کیا کادنزا 2017: بررسی اولین سواری

کیا کادنزا 2017

کیا کادنزا 2017

تحريريه پرديس خودرو :علی رغم اینکه گاهی نام آن در بین رقبا گم می شود، اما کیا کادنزا 2017 پرچم این برند کره ای را در بخش خودروهای بزرگ بالا نگه می دارد. جدای از نام نه چندان جالبش، دانستن اینکه این کمپانی چه ساخته باعث می شود حسن ظن بیشتری نسبت به کادنزا بیابید.

با ورود کمتر از 3100 واحد از این خودرو به نمایشگاه های ایالات متحده در طول 7 ماه اول سال، مشخص شد که کادنزا دقیقا آنطور که کمپانی قصد داشته ساخته نشده است. حتی این حقیقت که کادنزا یک خودروی سریع است دلیل اصلی خرید آن نیست. همانند هر محصول دیگر کیا، ارزش مهم ترین عامل خرید این خودرو است که با ظاهر و قدرت آن همراه شده است.

نمای عقب کیا کادنزا 2017

نمای عقب کیا کادنزا 2017

چه چیزی جدید شده است؟

قسمت بندی اینکه در کیا کادنزای جدید چه آیتم هایی جدیدا اضافه شده اند به فضایی بیش از این مقاله نیاز دارد. به هر حال، چند پیشرفت قابل توجه وجود دارند که ارزش گفتن دارند.

در راستای ایجاد ظاهر زیبا تر برای کادنزا، طراحان در استودیوی طراحی کالیفرنیای کیا به سادکی خطوط کنارخودرو روی آوردند. در واقع، وقتی در عمل دیده شود، خطوط خودرو ساده و شیب دار هستند. وقتی به قسمت جلویی سدان می رسید اوضاع پیچیده تر می شود.

در قسمت جلو، کادنزا ظاهری لوکس و سطح بالا دارد. طراحی قوس دار جلو تا عقب نسل جدیدی از پنجره ی مشبک دماغه ی ببر آشنای کیا را ارائه می دهد. در گوشه های پنجره ی مشبک چراغ های Z شکل جلو قرار دارند. در عقب، در چراغ های عقب LED شکل Z همچنان حفظ شده است.

در داخل، کیا رنگ چهارم قهوه ای تیره را به انتخاب رنگ کابین اضافه کرده است. یک سیستم گرم کننده ی جدید صندلی جلو به صورت استاندارد در همه ی تیپ های کادنزا موجود می باشد که نه تنها گرمای بیشتری در سطح پشتی صندلی توزیع می کند بلکه همچنین به صورت خودکار دما را بعد از اینکه صندلی برای مدتی گرم شد کاهش می دهد.

در بین پیشرفت های مکانیکی، اولین جعبه دنده ی خودکار 8 حالته ی با قابلیت انتقال نیرو به دیفرانسیل جلوی کیا وظیفه ی توزیع نیرو را انجام خواهد داد و تغییر دنده های سریع تر و مصرف سوخت کمی بهتری را نتیجه می دهد. این جعبه دنده توسط کیا در کشور کره توسعه داده و ساخته شد، و همین باعث می شود که این جعبه دنده تنها موردی در این صنعت باشد که توسط یک تامین کننده ی خارجی مهندسی و ساخته نشده است.

نمای جانبی کیا کادنزا 2017

نمای جانبی کیا کادنزا 2017

عملکرد خوب

قطعا نمی توانید 3 اسب بخار نیرو و 2 نیوتون متر گشتاور کمتر را در موتور V6 لامبادای 3.3 لیتری کادنزا نسبت به مدل قبلی آن متوجه شوید. مدل V6 امسال کادنزا 290 اسب بخار نیرو و 343 نیوتون متر گشتاور تولید می کند.

اما به لطف آن جعبه دنده ی خودکار 8 حالته ی جدید و داغ متوجه کمی تفاوت در تجربه ی سواری خودرو می شوید، چون این جعبه دنده شتاب بیشتری ایجاد می کند، به خاصوص وقتی از حالت سکون در یک ترافیک آرام استارت می زنید. کیا موفق شد چند دندانه ی اضافی را بدون سنگین تر کردن وزن جعبه دنده به آن بیفزاید. به کار برده شدن آلومینیوم بیشتر در سیستم تعلیق باعث شد وزن ناخالص خودرا تا 18 کیلوگرم کاهش یابد.

وزن کاهش یافته ی کادنزا، دنده های اضافه در جعبه دنده و کشش باد کاهش یافته در طراحی بدنه ی به روز شده ی آن باعث شد مصرف سوخت هم کاهش کمی داشته باشد.سازمان EPA مصرف سوخت کادنزای 2017 را 11.7 لیتر در صد کیلومتر در شهر و 8.4 لیتر در صد کیلومتر در بزرگراه و 10.2 لیتر در صد کیلومتر به صورت ترکیبی اعلام کرده است.

نمای داخلی کیا کادنزا 2017

نمای داخلی کیا کادنزا 2017

تجهیزات سطح بالا

اگرچه کادنزا یک سدان مدرن و سطح بالا در خط تولید کیا نیست(این مشخصات متعلق به K900 می باشند) اما در بخش سنگین و رقابتی خودش با خودروهای خوبی مثل تویوتا آوالون، هیوندای آزرا، فولکس واگن پاسات و کرایسلر 300 رقابت می کند.

کیا فضای بیشتری را برای سرنشینان کادنزا 2017 مهندسی کرده است. در واقع، این خودروساز ادعا کرده است که خودرو بیشترین فضای سرنشین را در این بخش از بازار دارد. علاوه بر این، طراحان از مواد به کار رفته ی با کیفیت تری استفاده کرده و سطوح نرم را در کابین افزایش داده اند.

تیپ سطح بالای کادنزا یعنی تیپ محدود نیز به تیپ های تکنولوژی ساده ی سفارشی و متوسط عرضه شده است. مسلما تعجبی ندارد که محتوای استاندارد خودرو همراه با بالا رفتن تیپ افزایش یابند، اما حتی تیپ سفارشی هم به صورت استاندارد با صندلی های چرمی، سیستم کنترل آب و هوای خودکار دو حالته، صفحه نمایش لمسی 7 اینچی، نسل سوم تکنولوژی هماهنگی سیستم های UVO کیا، یک ورودی USB، چند ورودی شارژر، اتصال بلوتوث، یک آینده ی دید عقب با قابلیت تنظیم زاویه ی خودکار، 9 کیسه ی هوا و یک سیستم صوتی 8 اسپیکره عرضه می شود.

کیا تعداد زیادی سیستم های کمک کننده ه راننده ارائه می دهد، اما شما باید حداقل تیپ تکنولوژی را خریداری کنید تا همه ی آنها را به دست آورید – فقط دوربین دید عقب به صورت استاندارد ارائه می شود. از جمله ی تجهیزات دو تیپ سطح بالای کادنزا می توان به سیستم کنترل نقطه ی کور، هشدار برخورد از عقب، سیستم کمک به تغییر لاین، سیستم کمک به پارک از عقب، سیستم ترمز اضطراری خودکار، سیستم کمکی نورافکن های قوی، کروز کنترل هوشمند پیشرفته، هشدار خروج از لاین، هشدار برخورد از جلو و سییستم کنترل اطراف خودرو اشاره کرد.4 مورد اول این سیستم ها در تیپ سفارشی فقط در بسته ی آپشن های ارائه شده برای تیپ های کادنزا موجود می باشند.

کابین کیا کادنزا 2017

کابین کیا کادنزا 2017

زمان سواری

در تست های سواری، کیا کادنزا 2017در طول معرفی رسانه ای اش در اواسط آگوست ثابت کرد علاوه بر زیبایی سواری خوبی هم دارد. کیا ثابت کرد کادنزا های تیپ محدود برای سواری به طول 160 کیلومتر یا بیشتر که از تپه های با شیب زیاد ویرجینیا گذر کرد کاملا مناسب هستند.

کیا برای عملکرد جعبه دنده سه حالت ایجاد کرده است: اکو، نرمال و اسپرت. در سواری ها تفاوتی بین این حالات احساس نشده است. این حرف درست است چون وقتی در هنگام سواری از مزیت وجود نمایشگر بالای سر جدید کادنزا بهره مند شوید می توانید محدوده ی سرعت، وضعیت جعبه دنده و اطلاعات دیگر را مشاهده کنید.

مدل های کیا همیشه در سطح بازار خود خوب عمل کرده اند. کادنزا ی بسیار آرام و به شدت راحت، از لطف ماموران تولید کیا که همیشه یک تجربه ی عالی در مورد قیمت خودرو ارائه می دهند بهره مند شده است.

چه زمانی به بازار می آید؟

گیا قول داده است که کادنزا 2017 تا پایان ماه اکتبر یا اوایل نوامبر به نمایشگاه ها بیاید. قیمت نهایی هنوز اعلام نشده است، اما هدف این است که قیمت فعلی آن تا 1000 دلار کاهش یابد. همه منتظر قیمتی کمتر از 32000 دلار برای تیپ سفارشی هستند.مدل های تکنولوژی باید کمتر از 39000 دلار هزینه داشته باشند، در حالی که مدل های SXL و محدود احتمال می رود بیش از 44000 دلار هزینه داشته باشند.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/06/24-05:28:52 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 134 بار
برچسب :
كيا كادنزا سواري كادنزا 2017

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه