نقد و بررسي مشخصات فني تويوتا كرولا 2017، بزرگترين سدان كامپكت جهان


صفحه اصلي   مجله ماشین

  نقد و بررسي مشخصات فني تويوتا كرولا 2017، بزرگترين سدان كامپكت جهان

تویوتا کرولا 2017

تویوتا کرولا 2017

تحريريه پرديس خودرو :تویوتا کرولا 2017 را باید بزرگترین سدان کامپکت جهان دانست که با محبوبیت خود توانست رتبه پنجم را در بین خودروهای پرفروش ایالات متحده بدست آورد. این مدل در کنار طراحی جذاب و با وجود برند مطرح ژاپنی توانست فروش بزرگی داشته و قیمت مقرون به صرفه آن نیز در فروش بی تاثیرنیست. به خوبی می توان اطمینان کاملی از عملکرد کرولا داشت، خودرویی که در نسل های گذشته قابل توجه بود اما در نسل جدید با تغییر طراحی که تویوتا حاصل کرد، توانست محبوب تر از گذشته باشد. در مدل 2017 تویوتا آن را به نوعی نونما کرده و ویژگی های جدیدی به آن افزود تا بیشتر موردتوجه قرار گیرد. البته تصمیم تویوتا اشتباه نبوده و به خوبی توانست هدف خود را عملی سازد.

تویوتا کرولا 2017

تویوتا کرولا 2017

تویوتا کرولا XLE یک اتومبیلی با قیمت کمتر از 24 هزار دلاری بوده که شامل قابلیت هایی چون سیستم هشدار خروج از خط، پرتو اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، استارت دکمه ای و چراغ های LED می شود. در مدل 5 سال قبل آن قابلیت های کمتری به کار گرفته می شد اما در نسل جدید با افزوده شدن ویژگی های جدید، می توان این مدل را بزرگ خطاب کرد. با قیمتی مورد اشاره وجود فناوری های موردبحث، نشان می دهد کرولا XLE یک محصول قابل توجه است که موجب شده مشتریان فراوانی را عاید تویوتا سازد. در هر کرولا 2017 می توان شاهد قابلیت فعال کننده ایمنی بود که در کنار تریم باکیفیت و مناسب می تواند موجب پیشگیری از تصادفات شود.

 نمای جانبی تویوتا کرولا 2017

نمای جانبی تویوتا کرولا 2017

رانندگی کرولا بسیار ساده و غیرپیچیده است. ابعاد فضای داخلی آن فوق العاده بوده و رانندگی را آسان می سازد. نشستن در داخل کرولا همچون یک اتومبیل ایده آل شهری بوده و شاهد سیستم پیچیده ای در رانندگی نخواهید بود. البته با توجه به قیمت مقرون به صرفه انتظار نمی رفت تویوتا کرولا را به عنوان یک اتومبیل کاملا پیشرفته عرضه دارد.

 نمای جلو تویوتا کرولا 2017

نمای جلو تویوتا کرولا 2017

 نمای عقب تویوتا کرولا 2017

نمای عقب تویوتا کرولا 2017

 

سیستم انتقال قدرت کرولا در بین هم نوع های خود قدیمی است  اما در عین حال مصرف سوخت آن مناسب محسوب می شود. باتوجه به داده های بدست آمده، کرولا 2017 هر 44 کیلومتر مصرف سوخت 3 لیتری داشته و در بزرگراه نیز این مسافت به 60 کیلومتر خواهد رسید که به عنوان بهترین کلاس خود به شمار می رود. در این میان هوندا سیویک و مزدا 3 در بزرگراه مصرف سوخت 40 لیتری داشته که بسیار بالا محسوب می شود و پرمصرف.

 نمای کابین تویوتا کرولا 2017

نمای کابین تویوتا کرولا 2017

 نمای کابین تویوتا کرولا 2017

نمای کابین تویوتا کرولا 2017

اگرچه از یک سدان کامپکت مقرون به صرفه نباید انتظار سیستم رانندگی بسیار پیشرفته و راحت را داشت، اما کرولا کمی ضعف عملکرد در این بخش دارد. سیستم تعلیق، ترمز و شتاب و برخی دیگر از عناصر منفی کرولا محسوب می شوند که نتوانستند نظرمان را به خود جلب کنند. با وجود برندی چون تویوتا در پشت این مدل، انتظارات بیشتری داشتیم اما به عنوان یک مدل مقرون به صرفه همچنان ایده آل محسوب می شود. اما در رضایت می تواند خودروهایی چون هوندا سیویک، مزدا 3 و شورولت کروز را شکست دهد.

 نمای  پشت آمپر تویوتا کرولا 2017

نمای پشت آمپر تویوتا کرولا 2017

 نمای فضای بار تویوتا کرولا 2017

نمای فضای بار تویوتا کرولا 2017

در فضای داخلی و خارجی می توان تصور یک مدل شهری را داشت و نباید حتما شاهد ویژگی هایی چون یک مدل پریمیومی و بسیار پیشرفته را در سدان کامپکت تویوتا بود. با نگاه اولیه این مدل می توان به خوبی آگاه شد که با اتومبیلی از تویوتا طرف هستیم، زیرا زبان طراحی این کمپانی به خوبی نمایان است و حتی گاهی ممکن است کرولا و کمری با یکدیگر اشتباه گرفته شوند اگر از علاقمندان به صنعت خودرو نباشید. یک سیستم سرگرمی در کنار صفحه نمایش لمسی با عدم پشتیبانی از CarPlay اپل و Android Auto گوگل کمی دور از انتظار بود. همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، باتوجه به قیمت 24 هزار دلاری، انتظارات بسیاری نباید از کرولا 2017 داشت و هر نوع ویژگی های موجود نیز متناسب با ارزش خودرو قرار گرفته است. اگر بخواهیم رقبایی برای کرولا نام ببریم بایستی شورولت کروز، کیا فورته، هیوندای النترا، هوندا سیویک و چندی دیگر را مثال زد.

 نمای  موتورتویوتا کرولا 2017

نمای موتورتویوتا کرولا 2017

همچنین در بخش فنی یک موتور 1.8 لیتری با خروجی 132 اسب بخاری شامل حال کرولا شد که در کنار جعبه دنده CVT اتوماتیک می تواند عملکرد رضایت بخشی در خیابان های شهری داشته باشد. به طور کلی کرولا می تواند برای سفرهای درون شهری خودرو ایده‌آلی به شمار رود اما در سفرهای خارج شهر بعید است در میان رقبا حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/10/09-08:36:51 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 76 بار
برچسب :
مشخصات فني تويوتا كرولا 2017 كرولا 2017 بررسي كرولا 2017

نظرات كاربران - 1 نظر
حمید
1396/02/17    13:01:29
ارتفاع کف این خودرو از زمین و فاصله زیاد سپر جلو تا محور چرخهای جلو باعث میشه که با کوچکترین دست اندازها و سرعت گیر های غیر متعارف کوچه و خیابان ها و پل ها و رمپ های ورود به پارکینگ خونه ها و .... سپر جلو به زمین گیر کنه ، کلا واسه کوچه و خیابونا و دست انداز ها و رمپ های غیر استاندارد و غیر اصولی ایران مناسب نیست .
تاييديه 0 0
پاسخ
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه