جزعیات شارژ بی سیم مرسدس بنز پلاگین هیبرید S550e


صفحه اصلي   مجله ماشین

  جزعیات شارژ بی سیم مرسدس بنز پلاگین هیبرید S550e

تحريريه پرديس خودرو :یک خودرو پلاگین هیبریدی می تواند برای کسانی که دنبال کاستن هزینه اضافی ناشی از مصرف سوخت فسیلی می باشد بسیار مناسب باشد. همچنین این نوع خودروها علاوه بر هزینه کمتر بسیار پاک و مناسب شهر های شلوغ خواهمد بود اما یکی از مشکلات خودروهای پلاگین هیبریدی شارژ باطری ها خودرو بوده که باید هر شب دوشاخه خودرو را به پریز وصل و صبح بعد از شارژ شدن آن را جدا کرد . این مطلب شاید برای خودروهای ارزان قیمت مهم نباشد اما برای خودروهای فوق لوکس مانند بنز سری S اصلا زبان لوکسی نمی باشد و با روح لوکس بودن این خودرو تناسب ندارد. از همین رو کمپانی مرسدس بنز در مدل پلاگین هیبرید S550e  فیس لیفت 2018 سیستم شارژ بی سیم یا همان شارژالقایی را فراهم کرده است.

طرح گرافیکی شارژ بی سیم مرسدس بنز

طرح گرافیکی شارژ بی سیم مرسدس بنز

مرسدس بنز در ماه جوئن  مرسدس بنز S550e پلاگین هیبریدی  مجهز به سیستم شارژ بی سیم را رونمایی کرد و اعلام کرد که این محصول در سال 2017 بعنوان مدل 2018 بفروش خواهد رسید اما جزعیات این سیستم را مشخص نکرده است . هنوزهم ما نمی دانیم که این سیستم بصورت استاندارد بر روی خودرو نصب خواهد شد و با باید برای آن هزینه اضافی پرداخت کرد.

کمپانی مرسدس اعلام کرده است که برای شارژ باطری های این خودرو یک منبع برق 3.6 کیلو وات تک فاز کافی است و مدت زمان لازم برای باطری های نسبتا بزرگ 13.5 کیلو وات  ساعت یک شب کامل یا همان 8 ساعت  می باشد.برای شارژ این خودرو نیازی به کابل و پریز خاصی نمی باشد و فقط کافی است که خودرو بر روی بورد مورد نظر شارژ قرار گیرد تا باطری های خودرو بصورت  وایر لس یا همان القایی شارژ گردد.

مرسدس بنز S550e

مرسدس بنز S550e

 برای شارژ راحتر نیاز به یک پارکینگ با برق تا 240 ولت بوده که بورد مخصوص شارژ در محل مورد نصب گردد و صاحب خودرو فقط باید خودرو را در جای مناسب پارک کند. البته خود خودرو هم جهت پیدا کردن محل دقیق بورد شارژ راننده را یاری می کند.

البته تکنولوژی شارژ بیسیم یا همان شارژ القایی تازگی ندارد چرا کمپانی GM از 20  سال پیش بدنبال این تکنولوژی بوده اما بدلایلی نظیر سرعت شارژ ،هزینه و نگرانی های ایمنی مانع از استفاده گسترده از این تکتولوژی در خودروسازهای مختلف جهان شد.

پرديس خودرو

تکنولوژی شارژ بی سیم  نصب شده بر روی این مدل حاصل همکاری کمپانی مرسدس بنز و کمپانی Qualcomm Halo می باشد. شرکت Qualcomm Halo یک از پیشتازان شارژ بیسیم انواع وسائل از جمله خودرو بوده که تجربه 25 ساله در این صنعت را به همراه خواهد داشت. همکاری این دو شرکت از سال 2015 میلادی آغاز شد و در نهایت مرسدس بنز بعنوان اولین خودرو سازی که بصورت استاندارد و توسط خود شرکت خوردوساز از این وسیله استفاده می کند ،برای مدل S550e این تکنولوژی را سفارش داده است.

پرديس خودرو

در گذشته برای استفاده از این سیستم راننده باید خودرو را برروی بورد کار شده در کف پارکینک هدایت می کرد که کمی سخت بود زیرا فاصله خودرو تا بورد نباید بیشتر از 1 اینچ می گردید. اما امروز علاوه بر اضافه شدن فاصله ا  اینچ به 6 اینچ ،نرم افزار سیستم ،راننده را برای قرار کیری در جای مناسسب راهنمایی می کند.

این تکنولوژی به فناوریهای پیشرفته ایمنی نیز مجهز می باشد برای مثال بورد تولید کننده میدان مغناطیسی قابلیت تشخیص موجود زنده از شی را دارد و به محض   قرار گرفتن حیوان و کودکان ،موجوده زنده را تشخیص و یه سرعت خاموش می گردد. این سیستم به حدی قدرت عمل دارد که فرق بین کف دست و یک برگ را تشخیص خواهد داد.

شاید مرسدس بنز اولین خودرو سازی خواهد شد که از این سیستم بصورت رسمی استفاده می کند اما بسیاری از برند های معروف نظیر تسلا و رنو بدنبال استفاده از این تکنولوژی در محصولات آتی خود هستند.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/07/25-09:06:58 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 50 بار
برچسب :
شارژبي سيم خودرو شارژ القايي خودرو مرسدس بنز S550e

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه