12 نكته اي كه بايد در مورد كيا استينگر بدانيد


صفحه اصلي   مجله ماشین

  12 نكته اي كه بايد در مورد كيا استينگر بدانيد

کیا استینگر

کیا استینگر

تحريريه پرديس خودرو :رونمایی کیا از سدان جدید خود در نمایشگاه دیترویت باعث تحت تاثیر قرار گرفتن این نمایشگاه گردید چرا این خودروی هیجان انگیز نشان داد که کیا بدنیال حضور جدی در بازار خودروی اسپرت و پرفورمنس می باشد. اوایل این هفته کیا اطلاعاتی را در خصوص این خودرو منتشر کرده بود و ما برای دریافت مشخصات بیشتر این خودرو به سراغ "آلبرت بیرمن"مدیر ارشد تست و توسعه محصولات پرفورمنس (آلبرت بیرمن قبل از این مدیر همین بخش در محصولات M بی ام و بوده است)رفتیم و 12 موردی که باید در خصوص این خودرو بدانیم را از ایشان جویا شدیم.

 

1-کیا استینگر در پیست هایی با شرایط پیچده تر از نوربرگ رینگ مورد آزمایش قرار گرفته است.

کیا و هیوندای چندین سال پیش پیستی  را تهیه دیدن تا بتوانند محصولات خود را در این پیست به چالش بکشند. این پیست شرایطی به مراتب سخت از پیست های رایج در جهان دارد که می توان به پیچ های تند تر و تغییر ارتفاع های ناگهانی اشاره کرد. بیرمن می گوید که این پیست واقعا مناسب تست خودروهای اسپرت می باشد.

بیرمن ادامه داد:ما در این پیست به خودروهای مورد نظر نهایت فشار لازم را توسط رانندگان کاملا حرفه ای می آوریم.همچنین ما قصد داریم  محصولاتمان را در این پیست 10 هزار کیلومتر مورد تست قرار دهیم که استینگر اولین نمونه آن خواهد بود.

کیا استینگر

کیا استینگر

2-استینگر تعامل یک خودروی اسپرت ولوکس است.

استینگر با حالت کوپه مانند خود خود تداعی کننده یک خودروی اسپرت است،همچنین این خودرو با برخوداری از صندوق بار بزرگ و داشتن صندلیهای جادار کاملا مناسب سفر های خارج از شهری خواهد بود.پس با این خودرو می توانید یک مسافرت لوکس و در عین حال سریع را تجربه کنید.

بیرمن در این خصوص می گوید:استینگر با داشتن فاصله دو محور مناسب در عین حالی که فضای کافی را در اختیار سرنشنیان قرار می دهد باعث ثبات خودرو در سرعت های بالا می گردد که می تواند لذت بخش باشد.همچنین این خودرو  در جاده های کوهستانی و پر پیچ و خم هم بدلیل داشتن فرمان پذیری و هندلینگ مناسب عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت که شما را دعوت به چالش می کند.

3-مهندسین استینگر را با بیشتر خودروهای این بخش مورد محک قرار داده اند اما بیشتر از همه ما به سراغ محصولات بی ام و رفتیم

بیرمن می گوید:در این بخش محصولات فراوانی از برندهای های اینفینیتی ،بی ام و ،بنز و لکسوس حضور دارند که خیلی قابل قیاس با استیگر نیستند .اما بی ام و X4 را تا حدودی می توان با استینگر مقایسه کرد.

کیا استینگر

کیا استینگر

4- مجهز بودن استینگر به سیستم تقویت صدای موتور

استینگر مانند دیگر محصولات لوکس دنیا از کابینی کاملا عایق شده جهت ممانعت از ورود هرگونه صدا به درون کابین مجهز گردیده است .از همین رو سرنشنینان و به خصوص راننده هیچ صدایی علی الخصوص صدای موتور را نخواهد شنید .به همین منظور کیا کیت تقویت صدای موتور را بر روی این خوردور نصب کرده تا راننده در صورت نیاز و بیشتر در حالت رانندگی اسپرت بتواند از صدای موتور لذت ببرد.

بیرمن می گوید:این خودرو به خوبی عایق صدا شده است و شما هیچگونه صدایی را نخواهید شنید بنا براین ما از کیت فعال سازی صدا در درون استینگر استفاده کرده ایم

کیا استینگر

کیا استینگر

5-پایین بودن ارتفاع صندلیها

مهندسین کیا به منظور تداعی کردن حس رانندگی اسپرت ،صندلیهای این خودرو را در ارتفاع بسیار کمی تعبیه کرده اند .

بیرمن می گوید با نشستن در این خودرو احساس کاملا متفاوتی به شما دست خواهد داد و شما حس یک رانندگی اسپرت را بطور کامل تجربه خواهید کرد. او در این خصوص افزود :شما اگر بعد نشستن در این خودرو به سرا غ خودروی رقیب بروید مانند این می ماند که بر روی یک نیمکت نشسته اید!!!

6-تمرکز بر روی مستحکم بودن بجای سبکتر بودن

بیشتر قطعات کیا استینگر از فولاد آلیاژی مستحکم ساخته شده و از آلومینیوم فقط در بخش از قطعات تعلیق مورد استفاده قرار گرفته است .با این وجود نباید انتظار سبک بودن این خودرو را داشت چرا هدف اول کیا مستحکم بودن و عملکرد بالای شاسی بوده تا کمتر کردن وزن خودرو.استینگر در مدل پایه 2.0 لیتری خود وزنی برابر با 1680 کیلوگرم را تجربه کرده و در مدل های بالای مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک وزن این خودرو به 1800 کیلو گرم خواهد رسید.

7-کنترل پایداری را خاموش کنید و از دود کردن تایر های لذت ببرید

استینگر داری برنامه ای با نام ESC می باشد که در این حالت کلیه محدودیت های این خودرو ها خاموش می گردد و شما می توانید از یک رانندگی کاملا ورزشی لذت ببرید.

کیا استینگر

کیا استینگر

8-نسخه دیفرانسیل عقب این خودرومجهز به سیستم مکانیکی کنترل لعزش دیفرانسیل می باشد.

بیرمن می گوید:این اصلا فانتزی نیست که در خودروهای مدرن ورزشی امروزه از کنترل الکترونیکی برای محدودیت لغزش دیفرانسیل استفاده می کنند چرا که استفاده از این سیستم بصورت مکانیکی هم سبکتر بوده و هم ارزان تر .

این سیستم علاوه بر کشش بهتر باعث لذت بردن از دینامیک بالای رانندگی می گردد.

در نسخه چهار چرخ متحرک این خودرو نیاز به یک مبدل ارسال گشتاور نیاز می باشد. از همین رو این سیستم در حالت نرمال کل قدرت را به چرخهای عقب منتقل می کند اما در صورت لزوم قادر است تا 50 درصد این قدرت را به چرخهای جلو منتقل کند.

بیرمن می گوید این سیستم در انتقال قدرت به چرخهای جلو وعقب کاملا پویا عمل می کند.

کیا استینگر

کیا استینگر

9-مهندسین کیا هیچگاه به نسخه استینگر با جعبه دنده دستی فکر نکرده اند.

بیرمن می گوید:کیا استینگر فقط با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک روانه بازار خواهد شد چرا که کیا می داند متشریان این شرکت هیچگاه جعبه دنده دستی را ترجیح نمی دهند.

10-وجود سینی  تخت در کف خودرو به منظور آیرودینامیک بهتر

بیر من می گوید که این خودرو کاملا پایدار است اما با این وجود شما هیچگونه اسپویلر بزرگ و زمخت را در بدنه این خودرو مشاهد نمی کنید.چارا که استفاده از المان های ظریف در بدنه و کف خودرو باعث آیرودنامیک شدن خودرو خواهد شد.

11-قیمت مناسب این خودرو

مقامات کیا تاکنون احضار نظری در خصوص این خودرو نکرده اند چرا که قصد فروش این خودرو تا پایان سال جاری میلادی نخواهند داشت. اما بیرمن می گوید که استینگر با توجه به امکانات بیشتر نسبت به رقبا از قیمت کمتری برخودار خواهد بود.

12-شاسی استینگر تحمل قدرت بیشتر را هم خواهد داشت.

بیرمن می گوید که شاسی استینگر برای قدرتی فراتر موتورهای عرضه شده را خواهد داشت و این نشان دهنده این ست که در آینده شاهد نسخه های خاصی از این خودرو با موتورهای قدرتمند تر خواهیم بود.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/10/22-10:45:59 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 50 بار
برچسب :
كيا استينگر

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه