بی ام و و اینتل با اولین نسل از خودروهای خودران در سال 2021


صفحه اصلي   مجله ماشین

  بی ام و و اینتل با اولین نسل از خودروهای خودران در سال 2021

پرديس خودرو

تحريريه پرديس خودرو :بی ام و با کمی کمک از یک غول فناوری به عرصه خودروهای خودران وارد شده است. این خودروساز اعلام کرده است که به اینتل و mobilye (که یک شرکت فناوری پیشرفته است که سیستم های مبتنی بر تصویر و کمک راننده را تولید میکند.) ملحق شده است و در چهار سال آینده رویای ماشین های خودران را تبدیل به واقعیت میکند.

مورد بعدی... inext

حاصل این همکاری، مدل بی ام و iNEXT نامیده می شود که پایه و اساس استراتژی خودروهای خودکار گروه بی ام و و اساس ناوگان خودرو های خودران، نه تنها در بزرگراه ها بلکه در محیط های شهری برای پیش برد گزینه های سواری مشترک می باشد.

مدیران اجرایی این سه شرکت می گویند: هدف این همکاری توسعه ی نوعی راه حل خودکار بی عیب در آینده است(این راه حل به "سطوح" خودکار بودن اشاره دارد) که نه تنها به رانندگان اجازه می دهد دست هایشان را از فرمان جدا کنند بلکه اجازه می دهد به چیزی که "بدون نیاز به چشم" نامیده می شود(مرحله ی3) و در نهایت مرحله ی "بدون حواس جمع"(مرحله ی 4) که تجربه رانندگی را به یک اوقات فراغت یا زمان کار تبدیل میکند، نیز برسند. این مرحله از خودکار بودن خودرو ها را قادر می سازد به مرحله نهایی برزسند که مرحله ی "سفر بدون راننده" است و در آن به هیچ انسانی به عنوان راننده درون خودرو نیاز نیست.

علاوه بر یک ناوگان جدید از خودروهای بدون راننده، بی ام و اظهار میکند که بنیان گذار یک کسب و کار جدید است که به صورت فزاینده ای ارتباطات را گسترش میدهد. دنیای موبایل!!!!!!

نمونه های اولیه و تست سواری

به زودی کارخانه ها یک شرکت تست رانندگی مستقل را با یک نمونه اولیه رانندگی کاملا خودکار (HAD) می سازند. در سال 2017 این زمینه کاملا گسترش خواهد یافت و تبدیل به یک ناوگان گسترده برای تست  خودروهای خودران می شود.

به گفته مدیر شرکت اینتل، برایان کرزانیخ: اتومبیل های کاملا مستقل و هرچه که به آنها مرتبط است، نیاز به یک حافظه قدرتمند و قابل اطمینان الکتریکی دارند که آنها را به قدری هوشمند میسازد که ترافیک را مسیریابی کرده و از تصادف جلوگیری می کند. او در ادامه می گوید ترکیبی از کابین خودرو و محاسبات ابری و ارتباطات با تکنولوژی های ایمنی و امنیتی ادغام خواهد شد تا یک راه حل واقعا پایا پای را ایجاد کند.

این نسل از خودرو های خودران برای علاقه مندان به بی ام و در سال 2021 در دسترس خواهد بود.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/05/01-12:49:21 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 105 بار
برچسب :
بي ام و اينتل خودرو خودران BMW INTEL

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه