استینگر ،سریعترین محصول کیا رونمایی شد


صفحه اصلي   مجله ماشین

  استینگر ،سریعترین محصول کیا رونمایی شد

کیا استینگر

کیا استینگر

تحريريه پرديس خودرو :کمپانی کیا همیشه جای خالی یک کوپه خوش ترکیب و قدرتمند را در سبد محصولات خود حس می کرد از همین رو مدتهاست که در تکاپوی تولید یک خودرو در این سگمنت بوده است. کیا در چند ماه اخیر تیزر ها و تصاویر مبهمی از این سریعترین محصول تاریخ خود منتشر کرده بود تا هیجان قبل از رونمایی را بالا ببرد.اما امروز این کمپانی کره ای در نمایشگاه خودروی  دیترویت2017  از این کوپه با نام "استینگر"رونمایی کرد.

کیا استینگر

کیا استینگر

کیا استارت شروع ساخت این محصول را از سال 2011 و با رونمایی از کیا GT مفهومی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت آغاز نموده و سپس در سال 2014   کوپه "استینگر GT4" را بصورت مفهومی به معرض نمایش گذاشت و در نهایت نسخه تجاری استینگر را در دیترویت رونمایی کرد.طراحی این خودرو در فرانکفورت انجام پذیرفته  است و به شدت الهام گرفته شده از دو مفهومی پیشین کیا می باشد.

کیا استینگر

کیا استینگر

کیا استینگر

کیا استینگر

طراحی ظاهری این خودرو متانسب با یک کوپه قدرتمند ، کاملا تهاجی و جسورانه صورت گرفته است. کیا استینگر با داشتن ابعادی برابر با 4.8 متر در طول و 1.87 متر در عرض ،یکی از بزرگترین ها در سگمنت خود محسوب می گردد. همچنین این خودرو با برخوداری از 2.9 متر در فاصله دو محور فضای بسیاری مناسبی را برای سرنشنیان و همچنین محفظه حمل بار بوجود می آورد.کیا در این خصوص می گوید که شما براحتی می توانید چمدان های بزرگ و یا حتی کوله ابزارلات ورزش گلف را در صندق عقب برقی این خودرو با خود حمل کنید.

کیا استینگر

کیا استینگر

کیا استینگر بصورت دیفراسنیل عقب و هم بصورت چهار چرخ متحرک به بازار عرضه خواهد شد. نوع AWD یا همان چهار چرخ متحرک به سیستم پیشرفته DTVC مجهز گردیده که این سیستم در تمام مدت بر شرایط جاده ،میزان قدرت ارسالی به چرخها و همچنین به میزان ارسال نیرو به هرکدام از ترمز ها نظارت می کند تا خودرو در همه حال از پایداری مناسبی برخودار باشد.

کیا استینگر

کیا استینگر

مدل پایه کیا استینگر از یک پیشرانه چهار سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ دار با بیشنه قدرت 225 اسب بخار و حداکثر گشتاور 352 نیوتن بر متر خواهد بود. در این مدل برای انتقال قدرت به چرخهای عقب ا از جعبه دنده 8 سرعته ای استفاده شده که پیش از این در کیا K900 مورد استفاده قرار گرفته بود. البته سیستم AWD هم برای این مدل قابل سفارش است.

کیا استینگر

کیا استینگر

اما کیا استینگر در مدل قدرتمند خود مجهز به یک موتور 6 سیلندر 3.3 لیتری بی توربو با حداکثر توان356 اسب بخار  و بیشینه گشتاور510  نیوتن بر متر خواهد بود . این مدل هم همانند مدل پایه به دو صورت دیفرانسیل عقب و یا چهار چرخ متحرک عرضه خواهد شد و از همان جعبه دنده 8 سرعته کیا K900 بهرمند می باشد.نسخه 6 سیلندر کیا استینگر توانست درمدت زمان 5.1 ثاینه  سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر برساند که با این احتساب استینگر سریعترین محصول کیا ز ابتدا تاریخ محسوب می گردد.این خودرو قادر است به حداکثر سرعت 269 کیلومتر در ساعت دست یابد.

کیا استینگر

کیا استینگر

در نسخه پایه استینگر شاهد رینگ های 18 اینچی و تایر های  R18/225/45  خواهیم بود اما در نسخه فول این خودرو از رینگ های 19 اینچی و تایر های 225/40  در عقب و 225/35 در جلو استفاده شده است. همچنین این رینگ از طرف ترمز های برمبو دو پیستونی در عقب و چهار پیستونی در جلو مورد حمایت قرار می گیرد.

با ورود به کابین استینگر اولین موردی که جلب توجه می کند برآمدگی میانی جلو داشوبرد خواهد بود که تا حدودی عجیب و کم یاب است. فرمان این خودرو بسیار ضخیم و پوشیه شده از چرم ناپا بوده و کیا به منظور اسپرت شدن یک صفحه  کلیومتر ترکیبی  دیجیتال و آنالوگ را مهیا کرده است.همچنین یک صفحه نمایش رنگی  TFT در مرکز پشت آمپر اطلاعات مورد نیاز راننده از قبیل میزان نیروی G و غیره را به نمایش می گذارد

کیا استینگر

کیا استینگر

استینگر چندین نوآوری کیا را برای اولین با معرض نمایش می گذارد . استفاده از سیستم تنظیم تعلیق خودرو برروی 5 حالت با توجه به  نوع رانندگی،نصب ساب بوفر در زیر صندلی های بخشی از سیستمنم صوتی 17 بلند گوی 720 ولتی Harman Kardon را شامل می شود،بخشی از این نوآوری های محسوب می گردد . همچنین این خودرو به  سیستم هشدار خواب آلودگی راننده که در همه حال به پردازش حالت های راننده می پردازد و در صورت که متوجه خواب آلودگی راننده گردد از تغییر هشداری های صوتی راننده را مطلع خواهد کرد،مجهز شده است.

کیا استینگر

کیا استینگر

کیا استینگر پس رونمایی در این نمایشگاه ، در اواخر سال 2017 برای فروش به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. کیا در خصوص قیمت این خودرو تاکنون احضار نظری نکرده سات.

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/10/20-09:49:27 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 53 بار
برچسب :
كيا استينگر نمايشگاه خودروي ديترويت2017 محصولات كيا سريعرتين محصول كيا كيا GT

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه