بهترین گزینه های خرید خودروهای شاسی بلند در سال 2016


صفحه اصلي   مجله ماشین

  بهترین گزینه های خرید خودروهای شاسی بلند در سال 2016

تحريريه پرديس خودرو :سلائق مردم برای خرید خودرو در چند دهه اخیر بطور کامل تغییر کرده و به سمت خرید خودروهای کراس اور و SUV ها چربش پیدا کرده است بطوریکه بنا به اخرین آمار های ارائه شده بیشتر سهم خرید خود و فروش در اروپا به این سگمنت از خودروها تعلق دارد.در کشور خودمان هم آمار و ارقامی در این خصوص از سوی نهادی ارائه نشده است اما توجه به تولید هر روزه خودروهای کراس اور گوناگون در خودرو سازهای داخلی می توان حدس زد که در ایران هم این بازار در اختیار شاسی بلند ها می باشد.

یک حقیقت در خصوص خودروهای SUV کاملا روشن بوده که این نوع خودروها اکثرا داری بدنه بزرگ و زمخت بوده که در بعضی موارد اصلا دلنشین نیستد اما بعضی از خودورهای موجود در این سگمنت مانند رنج روور هم دارای امکانات یک SUV قدرتمند با تمرکز بر رانندگی خارج از جاده بوده ولی دارای بدنه زیبا و کاملا جوان پسند می باشد.اما این قضیه در خصوص کراس اورهای جدید بسیار متفاوت بوده چرا که این گونه از خودروها دارای بدنه نسبتا جمع جور و با قابلیت های آفرود اما دارای رانندگی نرم ،هندلینگ مناسب و با تمرکز بر خانوده پسند بودن روانه بازار می گردند.

امروزه خودروهای کراس اور و SUV  تک دیفرانسیل  فروش بهتری را نسبت به نوع دودیفرانسیل ها کسب کرده اند اما این بهتر فروختن دلیل بر بهتر بودن و یا مفید بودن آنها نیست چرا که بسیاری از خریدان این سگمنت با توجه به مد شدن به سراغ این گونه خودورها رفته  و این مسئله را کارخانه بزرگ و کوچک دنیا درک کرده و هر روز نمونه جدیدتری از این خودرو با قابلیت ها خانوادگی بیشتر را روانه بازار می کنند.

شاسد بتوان دلیل محبوبیت این خودروهای ارتفاع بلند ماشین ، دید بهتر راننده به جاده در نتیجه حس امنیت و رفاه را به راننده منتقل می کند .هر چند که باز هم تکرار می کنیم که چشم گیر بودن این خودروها در هنگام رانندگی در خیابان دلیل اصلی محبوبیت این خودروها می باشد.حال سئوال پیش می آید که کراس اورها بهتر یا SUV های 4*4 ؟

امروز اتواع اقسام خودروهای SUV و کراس اور از ارزان قیمت تا گران قیمت و لوکس در حد یک لیموزین تولید می گردد. همچنین همه نوع شکل و ابعاد در این سگمنت وجود دارد بطوریکه خودروهای کوچکی شاسی بلندی نظیر نیسان جو در کنار خودروهای بزرگی مانند ولوو XC90 و کیا سورنتو در این بازار برای جلب نظر مشتریان تلاش می کنند.اما نکته که وجود دارد ما فکر می کنیم که بیشتر این خودرو بصورت چهار چرخ متحرک عرضه می گردند اما جالب است بدانید این روزها بسیار از خودروهای موجود در این سگمنت بصورت تک دیفرانسیل عرضه می گردد.

بسیاری از SUV ها مانند لندروور هنوز بطور حرفه ای دارای قابلیت ها خارج از جاده ای بوده اما خودروهایی مانند رنج روور دیسکاوری با قابلیت های مناسب برای رانندگی خارج از جاده ای می تواند گزینه خوبی برای آفرود سوران باشد اما این خودرو دارای ضعف های فراوانی مانند بازدهی کم ،مصرف سوخت بالا بوده که برای کسانی که در شهرها و جاده های آسفالت رانندگی می کنند گزینه مناسبی نیست.اما خبر خوب برای این اشخاص این است که خودروهای جدید شاسی بلند جدید بسیار نرم و با مصرف سوخت مناسب مانند سدان ها و هاچ بک ها عرضه می گردد.

برای کسانی که به هر دلیل توانایی آفرود سواری با رنجروور دیسکاوری ندارد می توانند رنو داستر را انتخاب کنند. رنو داستر یکی از ارزان ترین شاسی بلند ها موجود در بازار بوده که نوع 4*4 آن خیلی هم بد نیست.

امروز خودروهای شاسی بلند آفرود دارای کامیپوتر های کنترل کنترل وضعیت خودرو بوده که در هنگام رانندگی خارج از جاده می توان کمکی بزرک برای راننده باشد. این سیستم های پیشرفته از قابلیت خاموش شدن در هنگام برگشت به جاده می باشد که باعث می گردد در هنگام رانندگی در جاده کمی نرم تر به نظر برسد.

اگر شما بدنبال یک خودروی سه ردیفه و هفت صندلی می باشید باید بدنبال SUV های بزرگ بروید زیرا این خودروها علاوه بر داشتن دو ردیف صندلی معمول قابلیت استفاده از صندلی ردیف سوم هم با بلند کردن صندلیها امکان پذیر خواهد بود. این گونه خودروها علاوه بر فضای بزرگ قابلیت های دیگری نظیر بکسل کاروان و خودروهای دیگر ،باربند و غیره را دارند که برای رفتن به یک تعطیلات بهترین گزینه می باشد.

با توجه به تمامی مطالب بالا هم خودروهای SUV مناسب بوده هم کراس اور ولی باید دقت داشت که خودرو باید با نیاز ها افراد و میزان در امد آنها هماهنگی داشته باشد .در غیر این صورت شما خیلی زود از خرید خود پشیمان خواهید شد.

در پایان بهترین گزینه خودروهای SUV و کراس اور در اروپا را بصورت لیست وار معرفی می کنیم.

1-جگوار F-Pace

جگوار F-Pace

جگوار F-Pace

2-ولو XC90

ولو XC90

ولو XC90

3-لندروور دیسکاوری اسپرت

لندروور دیسکاوری اسپرت

لندروور دیسکاوری اسپرت

4-آئودی Q7

آئودی Q7

آئودی Q7

5-مرسدس بنز GLC

مرسدس بنز GLC

مرسدس بنز GLC

6-کیا سورنتو

کیا سورنتو

کیا سورنتو

7-پورشه ماکان

پورشه ماکان

پورشه ماکان

8- هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه

هیوندای سانتافه

9-رنو داستر

رنو داستر

رنو داستر

10-رنج روور اسپرت

رنج روور اسپرت

رنج روور اسپرت

عضويت در تلگرام پرديس

تاریخ خبر : 1395/06/04-08:22:36 | منبع : پرديس خودرو | بازدید : 611 بار
برچسب :
شاسي بلند بهترين گزينه هاي خريد كراس اور SUV

نظرات كاربران - 0 نظر
ثبت ديدگاه
نشاني ايميل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌هاي موردنياز علامت‌گذاري شده‌اند *

عضويت در خبرنامه